ssgtlj002-2 ssgtlj003-3 ssgtlj-web-banner ssgtlj-web-banner2 ssgtlj-web-banner3 ssgtlj001-1

SREDNJA ŠOLA ZA GASTRONOMIJO IN TURIZEM LJUBLJANA

SREDNJA ŠOLA ZA GASTRONOMIJO IN TURIZEM LJUBLJANA

70 LET - ŠOLA S TRADICIJO

SREDNJA ŠOLA ZA GASTRONOMIJO IN TURIZEM LJUBLJANA

SREDNJA ŠOLA ZA GASTRONOMIJO IN TURIZEM LJUBLJANA

SREDNJA ŠOLA ZA GASTRONOMIJO IN TURIZEM LJUBLJANA

       banner ssgtlj

Mednarodno kulinarično tekmovanje Biser mora poteka že 14. leto zapored v Supetru na otoku Brač. Tekmovanje je letos potekalo od 9. do 12. aprila, udeležilo pa se ga je preko 250 kuharjev iz 21 držav. Iz Slovenije so tekmovale 3 višje in 4 srednje gostinske šole. Ekipo Srednje šole za gostinstvo in turizem v Ljubljani smo sestavljali: Aljaž Papež, Dominik Gucič, Lori Janežič, Nika Brlan ter mentor Andrej Molk.

12

EKIPA SŠGTLJ, BISER MORA 2019

Prvi tekmovalni dan so potekala ekipna tekmovanja v kuhanju menija. V vsaki ekipi sta bila dva kuharja, ki sta morala predjed, glavno jed in sladico (za dve osebi) sestaviti v dveh urah. Našo šolo sva predstavljala Aljaž Papež in Nika Brlan. Osvojila sva ZLATO MEDALJO.

1

 23

4

 

Drugi dan so bila na vrsti tekmovanja posameznikov. Dijaki naše šole smo tekmovali v kategoriji junior (tekmovalci do 22. leta). Prva sem nastopila Nika Brlan in se pomerila v pripravi jajčne jedi, za katero sem imela 30 minut časa. Osvojila sem SREBRNO MEDALJO.

56

Kot drugi je našo šolo zastopal Dominik Gucič. Tekmoval je v kategoriji jed z jagenjčkom. Za pripravo jedi je imel 45 minut časa. Osvojil je ZLATO MEDALJO.

14

Kot tretja pa je našo šolo zastopala Lori Janežič. Tekmovala je v kategoriji rižote. Za pripravo je imela 35 minut časa. Osvojila je SREBRNO MEDALJO

9

SREDNJA ŠOLA ZA GASTRONOMIJO IN TURIZEM LJUBLJANA

 

The Secondary School of Gastronomy and Tourism Ljubljana

 

Preglov trg 9 

1000 Ljubljana

T:01/ 540 92 40
F:01/ 540 85 89
E:info@ssgtlj.si 

PIC no.: 945422626

MEPI